כוס תה ב-44,500 ש"ח – ת.א 39132-12-11 (שלום- ירושלים).

פלונית השתתפה באירוע בבית מלון בים המלח. לאחר שהכינה לעצמה כוס תה בשולחן שיועד לכך במבואה, היא פנתה לכיוון חדר ההרצאות. לפתע הגיע מלצר מאחוריה ובטעות דחף אותה. המים מכוס התה נשפכו על כף ידה השמאלית ונותרה לה כוויה באזור כף היד.

פלונית הגישה תביעה כנגד בית המלון בטענה שבעקבות הרשלנות של המקום נגרמו לה נזקי גוף וכאב וסבל קשים. עוד נטען, כי נותרה לה נכות אסטטית בכף היד אשר מומחה מטעמה העריך ב- 8% ומומחה מטעם הנתבעים ב- 5%.

בית המלון טען שאין לייחס לו כל רשלנות. מדובר לטענתו במקרים שמתרחשים ביומיום ולא נפל כל פגם בהתנהלותו. בית המשפט דחה את הטענה וקבע, כי האחריות לאירוע נופלת לפתחו של בית המלון. עוד נקבע, כי "ההיתקלות של המלצר בתובעת התרחשה במבואה, בסמוך לשולחן אשר נערך מראש על ידי המלון לצורך מתן כיבוד למשתתפים באירוע, ובכלל זה שתיה חמה בשירות עצמי. התובעת הייתה עדיין בסמיכות מקום לשולחן כאשר המלצר נתקל בה. על מלצר סביר לנקוט משנה זהירות כאשר הוא מבקש לחצות חדר המיועד מראש לאירוח הכולל שתיה חמה, שכן עליו לצפות כי האורחים עשויים להחזיק בידם כוס שתיה רותחת. עליו לנקוט צעדים פשוטים ונטולי עלות אשר מסתכמים במתן תשומת לב לתנאי המקום והתאמת הליכתו אליהם. על הנתבעות היה להדריך את המלצר ולהטמיע בו את הצורך לילך בזהירות באופן כללי, ובמקומות אשר קיים בהם ריכוז של אורחים וכיבוד בפרט. בענייננו, לא נטען וגם לא הוכח כי ננקטו אמצעים סבירים למניעת הסיכון במצב המתואר. לו היו ננקטים אמצעי זהירות סבירים, יש לשער כי התאונה המצערת שאירעה לתובעת היתה נמנעת. בנסיבות אלה, המלצר אחראי לנזקי התובעת, ולפיכך חלה אחריות שילוחית על מעבידתו".

לאחר שנקבעה אחריות בית המלון העריך בית המשפט את הפיצוי בסך של 40,000 ש"ח בגין כאב וסבל וכן 4,500 ש"ח נוספים בגין עזרה והוצאות.

UA-57789653-1