משפחה שכזו – קיללה, איימה וגידפה את חמותה, גרמה לה להתקף לב ונתבעה על הנזקים שגרמה לה – תמ"ש 43141-12-10 (משפחה – ראשל"צ).

ביום 22.5.06, הגיעה פלונית ואמה למקום עבודתה של התובעת – חמותה לשעבר.התובעת עבדה בקונדטוריה. פלונית ואמה שברו את חלון הראווה של החנות, השליכו מגשים עם דברי מאפה על הרצפה, קיללו, גדפו ואיימו על התובעת לאור יום ולעיני לקוחות החנות.

בסמוך לאחר האירוע חשה התובעת ברע. היא פונתה לבית החולים ושם אובחן, כי היא עברה התקף לב ואירוע מוחי קל. התובעת הגישה את התביעה כנגד כלתה לשעבר והאם בדרישה לפצות אותה על הנזקים שנגרמו לה וטענה שהתקף הלב והנכות שנותרה לה נגרמו כתוצאה מאירוע התקיפה.

בית המשפט מינה מומחה רפואי מטעמו לבדוק את התובעת. המומחה קבע, כי התובעת סובלת מנכות צמיתה בשיעור של 25% בגין הליקוי בלב. עוד קבע המומחה, כי האירוע הלבבי התרחש כתוצאה ישירה מהאירוע האלים של הכלה כלפי חמותה לשעבר. אלמלא האירוע האלים לא הייתה התובעת עוברת התקף לב. בית המשפט אימץ את קביעות המומחה מטעמו.

לאחר שבית המשפט קבע את אחריות הכלה ואמה הוא עבר לדון בשאלת הנזק והורה לנתבעות לשלם לתובעת סך של 60,000 ש"ח. (הערה: הפיצוי נמוך יחסית היות ולא הוכח, כי נגרמו לתובעת הפסדי הכנסה והוצאות מיוחדות בגין האירוע והפיצוי ניתן על הכאב והסבל והוצאות המשפט בלבד).

UA-57789653-1